Menu
Nyheder I går kl. 07:18
Ny spiller til KoldingQ 3F
Nyheder
KoldingQ opruster på trænersiden med to ny ansættelser
Nyheder
Nyt spændende trænerteam på plads i KoldingQ U15 Liga 1
Nyheder
”KoldingQ-familien” bliver ved med at vokse – her er et lille overblik over de seneste nyheder
Nyheder
To fremtrædende parter inden for pigefodbold indgår i nyt samarbejde

Erhvervs Partner i KoldingQ

Tribune partner

KoldingQ Bankopartner

Hovedsponsor

UNISPORT SHOP

Facebook

Playersponsor

Kampprogram3F Ligaen 2017/18 • 3FL

August 2017

KoldingQ
12. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Odense Q

Fortuna Hjørring
19. aug
Kl. 16.00
Ude
Nord Energi Arena

KoldingQ

KoldingQ
26. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

BSF
September 2017

KoldingQ
2. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

VSK Aarhus

Vejle
23. sep
Kl. 13.00
Ude
VB Parken

KoldingQ

Brøndby
30. sep
Kl. 13.00
Ude
Brøndby Stadion

KoldingQ
Oktober 2017

KoldingQ
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Odense Q
14. okt
Kl. 13.00
Ude
Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1

KoldingQ

KoldingQ
28. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fortuna Hjørring
November 2017

BSF
4. nov
Kl. 12.30
Ude
Ballerup, Kunstgræs

KoldingQ

VSK Aarhus
11. nov
Kl. 13.00
Ude
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret

KoldingQ

KoldingQ
18. nov
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Vejle
December 2017

KoldingQ
2. dec
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Brøndby

Varde
9. dec
Kl. 13.00
Ude
Sydbank Stadion

KoldingQ

KampprogramKvinde-LP 2017/2018 • Pulje 1

KampprogramU18 Piger DM 2017/18 • DM

August 2017

Team OdenseQ
13. aug
Kl. 13.00
Ude
Marienlystcentret

KoldingQ

Fortuna Hjørring
26. aug
Kl. 13.30
Ude
Landlyst Idrætsanlæg

KoldingQ
September 2017

KoldingQ
2. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

IF Lyseng

KoldingQ
10. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

BSF

Brøndby
16. sep
Kl. 13.00
Ude
Brøndby Stadion

KoldingQ
Oktober 2017

KoldingQ
8. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

AaB
15. okt
Kl. 13.00
Ude
AaB's Anlæg

KoldingQ

KoldingQ
22. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Thy Piger - Skyum

Team Viborg
29. okt
Kl. 13.30
Ude
Liseborgcentret

KoldingQ
November 2017

KoldingQ
12. nov
Kl. 13.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

B 93

Vildbjerg
19. nov
Kl. 15.00
Ude
Vildbjerg Sportscenter

KoldingQ
December 2017

KoldingQ
2. dec
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team OdenseQ
Marts 2018

KoldingQ
18. mar
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fortuna Hjørring

IF Lyseng
25. mar
Kl. 13.00
Ude
Lyseng Idrætspark

KoldingQ
April 2018

BSF
1. apr
Kl. 13.00
Ude
Ballerup Idrætspark

KoldingQ

KoldingQ
22. apr
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Brøndby

Varde
28. apr
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

KoldingQ
Maj 2018

KoldingQ
6. maj
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

AaB

FC Thy Piger - Skyum
27. maj
Kl. 13.30
Ude
Lerpytter Anlæg

KoldingQ
Juni 2018

KoldingQ
3. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Viborg

B 93
10. jun
Kl. 13.00
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

KoldingQ

KoldingQ
17. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Vildbjerg

Kampprogram1.division 2017/18 • Pulje 1

August 2017

Kolding B
12. aug
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Østerbro IF

Herlufsholm
19. aug
Kl. 15.00
Ude
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)

Kolding B

Kolding B
26. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Greve
September 2017

B. 93
2. sep
Kl. 15.45
Ude
Østerbro Stadion

Kolding B

Kolding B
16. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Sundby

FC Damsø
23. sep
Kl. 12.00
Ude
Vanløse IP. Opvisn.

Kolding B

Østerbro IF
30. sep
Kl. 13.00
Ude
Kunst, Fælledparken

Kolding B
Oktober 2017

Kolding B
7. okt
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Herlufsholm

Greve
14. okt
Kl. 14.00
Ude
Greve Idræts Center

Kolding B

Kolding B
22. okt
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Birkerød

Birkerød
28. okt
Kl. 11.00
Ude
Birkerød Stadion

Kolding B
November 2017

Kolding B
4. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

B. 93

Sundby
11. nov
Kl. 13.00
Ude
Sundby/Kløvermarken

Kolding B

Kolding B
18. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Damsø

KampprogramU16 Piger Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 812

August 2017

KoldingQ
12. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

IF Lyseng

KoldingQ
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Jerne IF

Varde IF
27. aug
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

KoldingQ
September 2017

KoldingQ
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Odense Q

KoldingQ
7. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Hatting-Torsted/ Stensballe IK

KoldingQ
10. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

VSK Aarhus

Haderslev FK
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

KoldingQ

IF Lyseng
24. sep
Kl. 14.00
Ude
Lyseng Idrætspark

KoldingQ
Oktober 2017

Jerne IF
7. okt
Kl. 14.15
Ude
Jerne Stadion

KoldingQ

KoldingQ
14. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde IF

Hatting-Torsted/ Stensballe IK
26. okt
Kl. 19.00
Ude
Nybolig Horsens Boligcenter Kunstgræsbane

KoldingQ

Team Odense Q
29. okt
Kl. 13.00
Ude
Marienlystcentret

KoldingQ
November 2017

VSK Aarhus
5. nov
Kl. 13.00
Ude
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret

KoldingQ

KoldingQ
11. nov
Kl. 11.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Haderslev FK

KampprogramDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

August 2017

Fredericia KF (L1/Fyn)
30. aug
Kl. 18.45
Ude
Elbo Hallen

Kolding B (L1/812)

KampprogramU16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 830

August 2017

Øster Starup/Vester Nebel IF
16. aug
Kl. 18.00
Ude
V.Nebel Sportsplads

KoldingQ

Agerskov S
20. aug
Kl. 15.00
Ude
Agerskov SU's Anlæg

KoldingQ

KoldingQ
27. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Hedensted IF (1)
September 2017

Dybbøl IU
3. sep
Kl. 14.00
Ude
Dybbøl Stadion

KoldingQ

KoldingQ
9. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Vamdrup IF

KoldingQ
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Øster Starup/Vester Nebel IF

KoldingQ
23. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Agerskov S
Oktober 2017

Hedensted IF (1)
1. okt
Kl. 12.00
Ude
Hedensted Stadion

KoldingQ

KoldingQ
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Dybbøl IU

Vamdrup IF
15. okt
Kl. 11.00
Ude
Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD

KoldingQ

KampprogramU15 pige Liga 1 (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

KMB
16. aug
Kl. 18.30
Ude
Kerteminde Stadion

Kolding Boldklub

Næsby BK
20. aug
Kl. 15.00
Ude
ALPI Arena Næsby

Kolding Boldklub

Kolding Boldklub
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Odense Q
September 2017

Næsbjerg RUI
2. sep
Kl. 15.00
Ude
Næsbjerg Idrætsanlæg

Kolding Boldklub

Kolding Boldklub
6. sep
Kl. 18.15
Hjemme
Mosevej Sportsplads

KMB

Kolding Boldklub
10. sep
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia KF

Jerne IF
16. sep
Kl. 14.15
Ude
Jerne Stadion

Kolding Boldklub

Haderslev FK
26. sep
Kl. 18.00
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

Kolding Boldklub
Oktober 2017

Fredericia KF
4. okt
Kl. 11.30
Ude
Elbo Hallen

Kolding Boldklub

Kolding Boldklub
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Næsby BK

Team Odense Q
15. okt
Kl. 15.00
Ude
Home Tarup Park

Kolding Boldklub

Kolding Boldklub
28. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Næsbjerg RUI
November 2017

Kolding Boldklub
5. nov
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Haderslev FK

Kolding Boldklub
11. nov
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Jerne IF