Menu

KoldingQ opruster med en ny spiller til 3F truppen.

image
28. december 2017 kl. 14:53

KoldingQ opruster med en ny spiller til 3F truppen.

 

Kamilla Ørskov Jensen skifter fra Næsby B, hvor hun har spillet U18 DM og 1. division.

Kamilla har udviklet sig meget i Næsby B og JP vil rose Næsby B for deres flotte

arbejde. Kamilla har i Næsby B scoret 78 mål i 90 kampe, ”flot snit”, fortæller JP.

Sportschef JP Nielsen og cheftræner Peter Pedersen ser frem til at arbejde og udvikle

videre på Kamillas kvaliteter og færdigheder og der en ny udviklingsplan og nye

målsætninger klar for Kamilla.

 

Velkommen til familien KoldingQ

 

Hoved partner

KoldingQ partner

UNISPORT SHOP

Facebook

BGI-Akademiet idrætsefterskole

Kampprogram3F Ligaen 2017/18 • 3FL

August 2017

Fortuna Hjørring
2 - 1
livescore
Ude
Nord Energi Arena

KoldingQ

KoldingQ
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

BSF

KoldingQ
3 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Odense Q
September 2017

KoldingQ
2 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

VSK Aarhus

Vejle
1 - 1
livescore
Ude
VB Parken

KoldingQ

Brøndby
2 - 2
livescore
Ude
Brøndby Stadion

KoldingQ
Oktober 2017

KoldingQ
7 - 0
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Varde

Odense Q
1 - 3
livescore
Ude
Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1

KoldingQ

KoldingQ
1 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Fortuna Hjørring
November 2017

BSF
3 - 2
livescore
Ude
Ballerup Idrætspark, Kunstgræs

KoldingQ

VSK Aarhus
2 - 1
livescore
Ude
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret

KoldingQ

KoldingQ
2 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Vejle
December 2017

KoldingQ
1 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Brøndby

Varde
1 - 4
livescore
Ude
Sydbank Stadion, Kunstgræs

KoldingQ

KampprogramKvinde-LP 2017/2018 • Pulje 1

September 2017

Bramming/Årre
0 - 7
livescore
Ude
Skjern Bank Arena, Bramming

KoldingQ
November 2017

Vildbjerg
2 - 4
livescore
Ude
Vildbjerg Kunstgræsbane 1

KoldingQ
Februar 2018

Hillerød
25. feb
Kl. 12.30
Ude
Hillerød Stadion Kunstgræs

KoldingQ

KampprogramDBU Jylland Pokal U18 Piger/11 (2000-01) • Pulje 1

September 2017

Vejle B (L1/802)
0 - 3
livescore
Ude
VB Parken Kunstgræs

KoldingQ (DM)
Marts 2018

KoldingQ (DM)
21. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Viborg (DM)

KampprogramU18 Piger DM 2017/18 • DM

August 2017

Team OdenseQ
3 - 1
livescore
Ude
Marienlystcentret

KoldingQ

Fortuna Hjørring
0 - 5
livescore
Ude
Landlyst Idrætsanlæg

KoldingQ
September 2017

KoldingQ
3 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

IF Lyseng

KoldingQ
0 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

BSF

Brøndby
0 - 1
livescore
Ude
Brøndby Stadion

KoldingQ
Oktober 2017

KoldingQ
8 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Varde

AaB
1 - 6
livescore
Ude
AaB's Anlæg

KoldingQ

KoldingQ
5 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

FC Thy Piger - Skyum

Team Viborg
0 - 2
livescore
Ude
Kunstgræs Liseborg

KoldingQ
November 2017

KoldingQ
4 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

B 93

Vildbjerg
0 - 4
livescore
Ude
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter

KoldingQ
December 2017

KoldingQ
4 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Team OdenseQ
Marts 2018

KoldingQ
18. mar
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Fortuna Hjørring

IF Lyseng
25. mar
Kl. 13.00
Ude
Lyseng Kunstgræs

KoldingQ
April 2018

FC Thy Piger - Skyum
15. apr
Kl. 15.00
Ude
Lerpytter Anlæg

KoldingQ

KoldingQ
22. apr
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Brøndby

Varde
25. apr
Kl. 19.00
Ude
Sydbank Stadion

KoldingQ
Maj 2018

KoldingQ
5. maj
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

AaB

BSF
12. maj
Kl. 13.00
Ude
Ballerup Idrætspark

KoldingQ
Juni 2018

KoldingQ
3. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Viborg

B 93
9. jun
Kl. 13.00
Ude
Kunst, B93

KoldingQ

KoldingQ
16. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Vildbjerg

KampprogramDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

August 2017

Fredericia KF (L1/Fyn)
HHT
Ude
Elbo Hallen

Kolding B (L1/812)
November 2017

Kolding B (L1/812)
13 - 3
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Hatting-Torsted/ Stensballe IK (L1/812)
Marts 2018

TV-ES-BT/SVIF (L1/811)
21. mar
Kl. 18.30
Ude
Liseborgcentret

Kolding B (L1/812)

KampprogramU16 Piger Liga 1 (2002) 11M - forår 2018 • Pulje 812

Marts 2018

Hedensted/Engum
18. mar
Kl. 15.00
Ude
Hedensted Stadion Kunstgræsbane

KoldingQ

KoldingQ
24. mar
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Jerne IF

KoldingQ
29. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

IF Lyseng
April 2018

Team Odense Q
8. apr
Kl. 00.00
Ude
Marienlystcentret

KoldingQ

KoldingQ
14. apr
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Hatting-Torsted/ Stensballe IK

Varde IF
21. apr
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

KoldingQ

KoldingQ
29. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

VSK Aarhus
Maj 2018

KoldingQ
6. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Hedensted/Engum

Jerne IF
13. maj
Kl. 00.00
Ude
Jerne Stadion

KoldingQ

IF Lyseng
27. maj
Kl. 00.00
Ude
Lyseng Idrætspark

KoldingQ
Juni 2018

KoldingQ
3. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team Odense Q

Hatting-Torsted/ Stensballe IK
10. jun
Kl. 13.00
Ude
Stensballe Hallen

KoldingQ

KoldingQ
15. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde IF

VSK Aarhus
24. jun
Kl. 13.00
Ude
Vejlby/Risskov Centret

KoldingQ

KampprogramU16 Piger Liga 1 - Eliteserien (2002) 11M • Pulje 170

November 2017

Kolding B
2 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Varde IF
Februar 2018

VSK Aarhus
18. feb
Kl. 14.30
Ude
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret

Kolding B
Marts 2018

Hedensted IF
3. mar
Kl. 11.00
Ude
Hedensted Stadion Kunstgræsbane

Kolding B

Kolding B
11. mar
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

FC Salling

KampprogramDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

Oktober 2017

Bække SF (L2/864)
0 - 4
livescore
Ude
Hærvejshallen

Kolding B (L1/Fyn)
November 2017

Silkeborg IF Q (L1/851)
1 - 4
livescore
Ude
Søholt Idrætsanlæg

Kolding B (L1/Fyn)
Marts 2018

Kolding B (L1/Fyn)
11. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

VSK Aarhus (L1/851)

KampprogramU15 Piger Liga 1 - Eliteserien (2003) 11M • Pulje 180

Januar 2018

Kolding B
20. jan
Kl. 12.00
Hjemme
Efterskolen ved Nyborg

Dalum IF

FC Skanderborg
28. jan
Kl. 12.00
Ude
Fælleden kunstgræsbane

Kolding B
Februar 2018

Kolding B
11. feb
Kl. 14.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

MG & BK

Silkeborg IF Q
24. feb
Kl. 11.00
Ude
Søholt Idrætsanlæg

Kolding B
Marts 2018

Kolding B
4. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Haderslev FK

Kampprogram1.division 2017/18 • Pulje 1

August 2017

Kolding B
2 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Østerbro IF

Herlufsholm
2 - 0
livescore
Ude
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)

Kolding B

Kolding B
3 - 5
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Greve
September 2017

B. 93
3 - 1
livescore
Ude
Østerbro Stadion

Kolding B

Kolding B
2 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Sundby

FC Damsø
1 - 0
livescore
Ude
Vanløse IP. Opvisn.

Kolding B

Østerbro IF
3 - 1
livescore
Ude
Kunst, Fælledparken

Kolding B
Oktober 2017

Greve
8 - 0
livescore
Ude
Greve Idræts Center

Kolding B

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Birkerød

Birkerød
1 - 6
livescore
Ude
Birkerød Stadion

Kolding B
November 2017

Kolding B
4 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Herlufsholm

Kolding B
2 - 4
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

B. 93

Sundby
3 - 4
livescore
Ude
Sundby/Kløvermarken

Kolding B

Kolding B
1 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

FC Damsø